John Baxter Taylor: 1. africko-americký zlatý medailista

click fraud protection

John Baxter Taylor byl prvním Afroameričanem, který vyhrál olympijské hry Zlatá medaile a první, kdo zastupuje USA na mezinárodní sportovní soutěži.

Na 5´11 a 160 liber byl Taylor vysoký, podlý a rychlý běžec. Během své krátké, ale plodné atletické kariéry získal Taylor čtyřicet pět pohárů a sedmdesát medailí.

Harry Porter, úřadující prezident amerického olympijského týmu z roku 1908, po Taylorově předčasné smrti jen několik měsíců poté, co vyhrál olympijské vítězství, popsal Taylora jako

„[...] Spíše jako muž (než sportovec), který udělal John Taylor. Poměrně neovladatelný, geniální, (a) laskavě, milovník atletické flotily se stal všude známým... Jako maják své rasy, jeho příklad úspěchu v atletice, stipendiu a mužství nikdy nezmizí, pokud ve skutečnosti není určen k tomu, aby se utvářel s tím Booker T. Washington."

Early Life a Budding Track Star

Taylor se narodila 3. listopadu 1882 ve Washingtonu D.C. Někdy během Taylorova dětství se rodina přestěhovala do Philadelphie. Na střední střední škole se Taylor stal členem školního týmu. Během svého seniorského roku působil Taylor jako kotevní tým jednoho střediska střední školy v týmu Penn Relays. Přestože Střední střední škola skončila na pátém místě v závodě šampionátu, Taylor byl považován za nejlepšího běžce čtvrt míle ve Philadelphii. Taylor byl jediným afroamerickým členem sledovacího týmu.

instagram viewer

Taylor absolvoval Střední střední školu v roce 1902 a navštěvoval hnědou přípravnou školu. Taylor byl nejen členem týmu, ale stal se hvězdným běžcem. Zatímco v Brown Prep byl Taylor považován za nejlepší čtvrtletník školních příprav ve Spojených státech. Během toho roku Taylor vyhrál Princeton Interscholastics a Yale Interscholastics a ukotvil školní traťový tým v Penn Relays.

O rok později se Taylor zapsal na Wharton School of Finance v USA University of Pennsylvania a znovu se připojil ke sledovacímu týmu. Jako člen varsity University of Pennsylvania University Taylor vyhrál 440 yardový běh na Intercollegiate Mistrovství Asociace amatérských atletů Ameriky (IC4A) a překonalo mezikoligační rekord s časem 49 1/5 sekundy.

Poté, co vzal hiatus ze školy, Taylor se vrátil k univerzitě Pennsylvánie v roce 1906 ke studiu veterinární medicíny a jeho touha běhat po stopě byla znovu vládnuta. Trénink pod Michaelem Murphym, Taylor vyhrál 440 yardový závod s rekordem 48 4/5 sekund. Následující rok byl Taylor náborem Irský americký atletický klub a vyhrál 440 yardový závod na mistrovství amatérské atletické unie.

V roce 1908 absolvovala Taylor na Veterinární univerzitě v Pensylvánii.

Olympijský konkurent

Olympijské hry 1908 se konaly v Londýně. Taylor soutěžila v 1600 metrů přenosném štafetu, provozovala 400 metrů dlouhou etapu závodu a tým Spojených států vyhrál závod, díky čemuž byl Taylor prvním Afroameričanem, který získal zlatou medaili.

Smrt Johna Baxtera Taylora

Pět měsíců po vytvoření historie jako první africko-americký olympijský zlatý medailista Taylor zemřel ve věku dvaceti šesti tyfusové pneumonie. Byl pohřben na hřbitově Eden ve Philadelphii.

Na Taylorově pohřbu vzdaly tisíce lidí hold sportovci a lékaři. Jeho pohřeb vykonali čtyři duchovní a po jeho pohřbu následovalo nejméně padesát kočárů na hřbitov Eden.

Po Taylorově smrti několik zpravodajských publikací zveřejnilo nekrology pro zlatého medailisty. V Denní pennsylvanian, oficiální noviny pro University of Pennsylvania, reportér popsal Taylora jako jednoho z populárních a respektovaných studenti na koleji, psali: „Nemůžeme mu platit žádné vyšší pocty - John Baxter Taylor: muž z Pensylvánie, sportovec a pán.“

The New York Times byl také přítomen na Taylorově pohřbu. Tato tisková publikace charakterizovala službu jako „jeden z největších poct, jaké kdy v tomto městě zaplatil barevný muž, a označila Taylora za„ největšího černošského běžce na světě “.